NatiBuczi
LifestyleJak zarabiać więcej, a pracować mniej?

Jak zarabiać więcej, a pracować mniej?

Kiedyś pracowałam bardzo dużo, żeby zarabiać więcej. Dzisiaj pracuję zdecydowanie mnie, a zarabiam więcej. Wszystko to dzięki odpowiednim umiejętnościom, które zdobywałam przez ostatnie lata. Skończyłam kilka kierunków studiów, pracowałam w wielu miejscach, ale nic mi nie dało takiego wiatru w żagle, jak dowiadywanie się praktycznych i użytecznych informacji od twórców w internecie. Dzięki temu mogłam dowiadywać się dokładnie tego, czego chcę.

Osoby pracujące w naszych wymarzonych zawodach dzielą się za darmo swoim doświadczeniem na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Niektórzy z nich swoją widzę sprzedają i ja jestem za to niezmiernie wdzięczna, bo dzięki takim osobom nauczyłam się jak prowadzić media społecznościowe. Dzisiaj mam stopień naukowy doktora i sama uczyłam przez ostatnie 5 lat studentów o e-marketingu i social media, jednak najwięcej praktycznej wiedzy na przestrzeni ostatni lat zdobyłam od Ani Kęski czy Oli Budzyńskiej.

Jakby nie to co opisywały – zarówno Ola jak i Ania, pewnie popełniłabym dużo więcej błędów na początku mojej drogi w mediach społecznościowych. Nie widziałam jak wyceniać współprace ani co robić, aby odbiorcy czerpali wartość z treści, które udostępniam, ale także byli w nie zaangażowani.

Czy wiesz, że dzisiaj możesz kupić 56 e-booków dotyczących różnych aspektów związanych z pracą i rozwojem osobistym za 239 zł. Wartość rynkowa tych e-booków, to ok. 4500 zł! Jednak w ramach Projektu Praca możesz je kupić w atrakcyjnej cenie – za 239 zł! Kliknij tutaj w poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej.

Zarabianie więcej, pracując mniej na etacie, to wyzwanie, ale możliwe do osiągnięcia. Oto kilka umiejętności, które mi pomagają każdego dnia. Wszystkie te umiejętności możesz wypracować:

 • Efektywność czasu – umiejętność zarządzania czasem jest kluczowa. Warto nauczyć się ustalać co jest priorytetem. Kolejnym ważnym aspektem jest oduczenie się marnowania czasu na nieistotne czynności. Ważne jest także wykorzystywanie narzędzi do organizacji pracy.
 • Komunikacja jest to totalna podstawa – komunikacja może pomóc w negocjacjach warunków pracy, awansie lub zwiększeniu wynagrodzenia. Umiejętność wyrażania swoich potrzeb i osiągnięć może być kluczowa. Do tego komunikacja pozwala nam poznać różnych ludzi, którzy mogą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.
 • Negocjacje – zdobycie umiejętności negocjacyjnych pozwala uzyskać lepsze warunki zatrudnienia, takie jak wyższa pensja, elastyczny grafik pracy czy możliwość pracy zdalnej.
 • Efektywne delegowanie. Pierwszym aspektem jest czy w ogóle w stanie delegować uprawienia? Ja długo nie umiałam, bo bałam się, że ktoś nie zrobi danej pracy „tak jak ja”. Jednak gdy zaufałam specjalistom, z którymi wcześniej odbyłam szereg rozmów okazało się, że czas który poświęcałam na uczenie się nowych rzeczy. Umiejętność delegowania zadań może pomóc skoncentrować się na najważniejszych obowiązkach, pozwalając jednocześnie na efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy.
 • Samodyscyplina: Praca na etacie wymaga dyscypliny i samokontroli. Umiejętność utrzymania motywacji i skupienia na zadaniach może pomóc w zwiększeniu produktywności w krótszym czasie. Tutaj jednak musisz sprostać zadaniom, ale także podążać za realizacją celów. Im lepiej się odnajdziesz w działaniu danego przedsiębiorstwa, tym łatwiej będzie Ci
 • Pasywne źródła dochodu – inwestowanie w pasywne źródła dochodu, takie jak nieruchomości, inwestycje finansowe czy tworzenie treści online, może pomóc Ci zarabiać pieniądze nawet wtedy, gdy nie pracujesz aktywnie. Może czas na stworzenie własnego e-booka? Możesz masz wiedzę, którą chcesz się podzielić?
 • Samorozwój – inwestowanie w ciągłe doskonalenie swoich umiejętności może prowadzić do awansu lub możliwości zdobycia lepiej płatnej pracy. Dzisiaj jest mnóstwo darmowych materiałów. Jednak ja lubię korzystać z e-booków, gdyż często piszą je osoby, które mają za sobą lata doświadczeń i dzielą się tam wiedzą i doświadczeniami, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Korzystanie z doświadczenia innych ludzi jest dla mnie kluczowe i dzięki różnym e-bookom sama stworzyłam z mężem swoje e-booki z dietami. Dzięki np. opisywanym błędom innych twórców wiedziałam w co inwestować, a co sobie odpuścić.
 • Wartościowy networking – budowanie relacji z ludźmi, którzy mogą Ci pomóc w osiągnięciu Twoich celów. Czasami kluczowe możliwości biznesowe pojawiają się poprzez kontakty. Budowanie sieci kontaktów to kluczowe z punktu widzenia zarządzania strategicznego.
 • Specjalistyczne umiejętności: Niektóre branże lub zawody wymagają specjalistycznych umiejętności, które mogą być dobrze płatne. Inwestycja w zdobycie takich umiejętności może zwiększyć potencjalne zarobki.
 • Automatyzacja: Poszukiwanie sposobów automatyzacji rutynowych zadań może pomóc oszczędzać czas i zwiększać produktywność. Automatyzacja pozwala pracować mniej, nie tracąc przy tym dochodów.

Jedyny w swoim rodzaju

Projekt Praca

E-booki, które mogą pomóc Ci zdobyć wymarzoną pracę, awans lub po prostu się rozwinąć. 56 e-booków w cenie 239 zł. E-booki w ramach Projektu praca można zakupić w okazyjnej cenie do 13.05. 2024. Nawet dla 3 czy 4 e-booków się opłaca. Z resztą e-booki dostajesz na zawsze, więc możesz do nich sięgnąć kiedy tylko chcesz. Może jedne przeczytasz dzisiaj, a inne za rok czy za 5 lat? Nigdy nie wiem co przyniesie życie. Od razu przypomina mi się pandemia, jak jednego dnia wszystko było normalnie, a za chwile wszyscy byliśmy zamknięci w domu.

 • Stworzysz profesjonalne CV, profil na LinkedIn i list motywacyjny, które zwrócą uwagę rekruterów.
 • Zzawalczysz o podwyżkę, poprawisz swoją sytuację finansową, i uporządkujesz budżet
 • Zrealizujesz marzenia o pracy zdalnej, wyjeździe za granicę i łączeniu pracy z podróżami
 • Nabędziesz umiejętności miękkie oraz językowe, niezbędne do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.
 • Przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej i zrobisz na rekruterach pozytywne wrażenie.

Zrozumienie tych umiejętności i ich rozwój może pomóc w osiągnięciu celu zarabiania więcej, pracując mniej, ale ważne jest również, aby znaleźć równowagę między osiąganiem sukcesu zawodowego a utrzymaniem równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Dodaj komentarz

Top