...

BLACK FRIDAY w Natibuczi! Promocje do -70% tylko do 3.12! 🛒

 Dni
 Godzin
 Minut

Trening w domu za darmo z efektami z Pamelą Reif

Słowem wstępu może wyjaśnię, dlaczego akurat trenuję z Pamelą. Głównym powodem tutaj jest sposób układania treningów przez Pamelę (nie bez powodu obserwuje ją kilka milionów osób), a drugim ważnym powodem jest muzyka do treningów i fakt, że Pamela nie komentuje treningów, ani mnie nie dopinguję. Kolejnym aspektem przemawiającym do mnie, że nie ma nudy – każdy trening ma inną muzykę i zestaw ćwiczeń (dla mnie to bardzo ważne, nie lubię rutyny). Ja do treningów podchodzę tak – jeżeli chcę je robić, to robię, a nie dlatego, że kobitka w monitorze mówi, że dam radę. Ja sama już w sobie wiem, że dam radę. Mnie takie gadanie rozprasza, a muzyka sprawia, że chce mi się ćwiczyć jeszcze bardziej. Z Pamelą ćwiczę od sierpnia 2020. Jej treningi charakteryzują się tym, że są krótkie, rytmiczne i przyjemne, a Pamela jest przepiękną kobietą i taką dobrą i pozytywną aurą. 

W jaki sposób korzystam z treningów Pameli Reif?

Gdy ćwiczę z Pamelą, to korzystam z jej gotowych planów, które wstawia w każdą niedzielę. Plany są dla osób z różnym poziomem zaawansowania. Później te plany treningowe są zapisane na profilu Pameli na Instagramie w wyróżnionych relacjach. Ja wybieram Dance. Jednak w ostatnim czasie głównie powtarzam kilka zestawów treningowych, które najbardziej lubię. Treningi Pameli są darmowe i dostępne na jej kanale na Youtube. 

Zestaw treningowy, który komponuję z treningów Pameli charakteryzuje się tym, że jest nastawiony zarówno na spalanie, ale też na pracę poszczególnych grup mięśni. Do każdego treningu dokładam trening nastawiony na mięśnie brzucha, a do tego przez cały trening staram się napinać mięśnie brzucha. Pamiętam też o tym http://mehr-iq.de/nl-lng/aldinir/index.html , aby nie wyginać kręgosłupa i mieć przyklejony odcinek lędźwiowo-krzyżowy do maty. Te rady pamiętam jeszcze z treningów fitness na siłowni i się ich trzymam. Przed każdym treningiem OBOWIĄZKOWO wykonuję rozgrzewkę, a po treningu rozciągam się przynajmniej 10 minut ( a uwierzcie mi,  że bardzo tego nie lubię). Rozciąganie sprawia, że nic mnie nie boli, a trening jest skuteczny i przyjemny, w żadnym stopniu negatywnie nie wpływa na moje zdrowie, wręcz odwrotnie. Widzę same plus. Trening bardzo podkręcił mój metabolizm i sprawił, że jestem bardziej sprawna i silna. Każdemu polecam znaleźć trochę tego czasu w tygodniu i zrobić nawet taki krótki trening.

Kiedy najlepiej ćwiczyć? 

Ja dostosowuję trening do swoje dnia, jeżeli pasuje mi bardziej rano, to robię go po przebudzeniu i przed śniadaniem, aby uniknąć refluksa (niestety jak za wcześnie po jedzeniu ćwiczę, to mi się pojawia). Dlatego ja rano ćwiczę na czczo. Natomiast wieczorem ćwiczę po ostatnim posiłku, a po treningu już raczej nic nie jem. Zazwyczaj wieczorem ćwiczę przed pójściem spać, czyli robię trening, następnie prysznic, później poleżę na macie do akupresury, posłucham medytacji i idę spać. Jednak nie zawsze mam czas na taki rytuał, niemniej jednak bardzo go lubię i super się dzięki niemu czuję.

Ile razy w tygodniu ćwiczę?

Wszystko zależy od pory roku i obowiązków, które mam w danym tygodniu, jednak staram się ćwiczyć przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. W sezonie wiosennym, letni i na jesień jeżdżę dużo na rowerze, wtedy treningów robię mnie, natomiast późną jesienią robię więcej treningów w domu ( myślę, że 5, czasami 6, ale głównie 5 razy w tygodniu). Do tego od 3 lat liczę kroki, staram się robić 10 000 kroków dziennie, jednak jak jest plucha na dworze, to nie narażam swojego zdrowia, już bez przesady. 

Reasumując – do aktywności podchodzę tak, aby sprawiała mi ona przyjemność, była dopasowana do mojego stylu życia i innych aktywności, które robię w danym czasie. Nie przesadzam, bo to bez sensu – łatwo się wypalić. Staram się robić wszystko w zgodzie ze sobą, jednak jasne, że na początku trening będzie bardziej męczył, będzie trudniejszy i zakwasy mogą być okrutne. Tą fazę każdy, kto zaczyna lub jest po przerwie musi przejść. Ja 2 tygodnie temu zaczęłam sezon rowerowy po 5 miesięcznej zimowej przerwie i zakwasy mam od tygodnia, jednak, wiem, że to minie. Ciało musi się przyzwyczaić do wysiłku, a że z natury jest leniwe, to wiele z nas ( w tym ja) coś o tym wie. 

Trening bardzo poprawił moją elastyczność skóry po dwóch efektach jojo, przyśpieszył metabolizm i pozwolił zredukować cellulit i tkanką tłuszczową. Warto!

Jak długo ćwiczę? 

Ja wolę ćwiczyć mniej razy w tygodniu, ale dłużej. Wychodzę z założenia, że jak już zebrałam się do treningu, to wykonam go na 100%. Mój zegarek (Fit Bit Versa 2) pokazuje mi, że przy tych treningach razem spalam ok. 400 kcal (jestem już na takim poziomie, że robię równo z Pamelą), jednak nie zawsze tak było. Po prostu ćwiczę regularnie 1.5 roku, a z przerwami to już w sumie ponad 5 lat, jeżeli chodzi o fitness. Ostatnio do treningów dokładam także skakankę. Zrobiłam sobie wyzwanie, jak chcesz dołączyć to zapraszam (kliknij tutaj).

Jakiego sprzętu używam?

  • Mata GAIAM – kupiłam ją w 2018 w Tk Maxx i do tej pory dobrze mi się sprawdza. Nie przesuwa się podczas ćwiczeń, a to jest dla mnie ważne.
  • Mam kettlebellla (10 kg).
  • Dwa ciężarki po 2.5 kg (dodaję je do treningu brzucha lub różnych treningów Pameli z obciążeniem. 
  • Stroje sportowe mam różne – jednak najbardziej lubię ciuszki marki Nike. Niektóre mam ponad 5 lat i dalej super mi służą. Buty również od lat Nike, bardzo dbam o jakość butów, gdyż miałam jedną nogę skręconą, a drugą złamaną. Mam buty Nike Performance React Miler, które bardzo polecam. Jednak dużo fajnych ciuchów do ćwiczeń (Nike też) można znaleźć w ciuchlandach. Jeżeli lubisz szukać ubrań w takich miejscach jak ja, to polecam.

A teraz już przechodzę do zestawów treningowych. Dzisiaj przedstawiam trzy. Jak będzie potrzeba, to będę wstawiała więcej. Przetestowałam 3/4 treningów Pameli i ulubionych ma serio sporo. Aby przejść do treningu kliknij w jego nazwę zaznaczoną kolorem. Jeżeli chcesz zrobić krótszy trening to zrezygnuj z któregoś z treningów. Ja Ci pokazuję jakie ja treningi dosłownie wykonuję.

Zestaw I (60 minut):

1. Rozgrzewka – 5 minut 

2. Trening taneczny wprowadzający w dobry nastrój – 15 minut

3. Trening całego ciała (dość intensywny) – 20 minut

4. Trening na brzuch – 10 minut

5. Rozciąganie – 10 minut

Zestaw II (55 minut):

1. Rozgrzewka – 3 minuty

2. Pozytywny trening cardio – 10 minut

3. Trening HIITT – 10 minut (forma strategii treningu fizycznego, który polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu paru minut. Jest super, bo spala kalorie także po treningu. Zaleca się go wykonywać rano).

4. Trening HIIT – 10 minut

5. Trening brzucha – 12 minut

6. Rozciąganie – 10 minut

Zestaw III (57 minut)

1. Rozgrzewka – 4 minuty

2. Boxing cardio – 15 minut

3. Trening pośladków z brzuchem – 10 minut

4. Trening pocenie się w szczęściu – 12 minut

5. Trening HIIT – 10 minut

6.Rozciąganie – 6 minut

Jak post był przydatny, napisz komentarz. Będzie to dla mnie znak i motywacja, abym tworzyła takich postów więcej.

Buziaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

🎄 Wyjątkowy prezent dla Twojego zdrowia i podniebienia! 🎄

Poznaj „40 przepisów z niskim indeksem glikemicznym” – świąteczny e-book, który pozwoli Ci cieszyć się pysznymi smakami, dbając jednocześnie o zdrowie i linię! 🥗🍪

Specjalna promocja na start!
Tylko do 19 grudnia kupisz go w wyjątkowej, świątecznej cenie!

Koniec promocji za...

 Dni
 Godzin
 Minut