Zapisz się i bądź na bieżąco!

Copyright 2020. NATIBUCZI. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nie wierz w poświąteczne detoksy, nie potrzebujesz ich. Twój organizm sam oczyszcza się z toksyn. Wystarczy, że wrócisz do swojej rutyny i zdrowych nawyków.

Święta są dwa razy w roku, łącznie 5 dni, a rok ma 365 dni. Czyli jak 360 dni, czy nawet 300 jesz zdrowo i nie przejadasz się - to nic Ci nie będzie.

Najgorsze co może być, to ważenie się od razu po świętach. Trawienie trochę trwa. Najszybciej trawią się węglowodany, w sumie już w jamie ustnej. Polisacharydy, pod wpływem amylazy ślinowej, rozkładane są na dekstryny i maltozę, białka i tłuszcze trawią się dłużej. A na szybkość akurat Twojego metabolizmu składa się wiele czynników. A to, że jakaś baba w necie pisze, że potrzebujesz detoksu, diet cud czy innych cudów na kiju, to niech gada. Jest wolność słowa, ale Ty masz swój rozum.

Pojedliśmy w święta? Bardzo dobrze, na zdrowie. Zdrowe odżywianie to także zdrowa głowa. Nie daj sobie wmówić, że przytyjesz w dwa dni i zaprzepaścisz nawyki budowane kilka miesięcy czy lat.

Gdy organizm się opróżni, a Ty wrócisz do starych nawyków, wszystko wróci bardzo szybko do normy. To jest nauka, a osoby, które gadają takie głupoty z nauką mają mało wspólnego i wykorzystują niewiedzę ludzi.

Ja też kiedyś wierzyłam w takie głupoty. Aż zaczęłam budować nawyki, czytać, oglądać programy naukowe o odżywianiu, a nie telewizje śniadaniową, gdzie mają radę na wszystko. Dlatego też poszłam na studia z dietetyki, aby nauczyć się jeszcze więcej i móc szerzyć świadomość, że dieta to nie kara, a żeby schudnąć trzeba jeść wszystko, tylko w odpowiednich ilościach.

W sumie to żywność nie trzeba dzielić na zdrową i niezdrową, a na mniej lub bardziej przetworzoną.

Zakupy z Biedronki - 200g łososia za 9.99 zł, okazyjna. Takie mini, sporo rzeczy jeszcze mam, a to tak, aby wrócić na dobre tory. Właśnie włączam rosół, a w międzyczasie zjem sałatkę ze składnikami ze zdjęcia.

Miłego dnia!

 

 

Poświąteczne zakupy w Biedronce

15 kwietnia 2021

Zakupy spożywcze

Komentarze: