Zapisz się i bądź na bieżąco!

Copyright 2020. NATIBUCZI. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szybkie ciasto bez pieczenia na słodkim spodzie z musem malinowym, borówkami i oreo

1 kawałek (73g) dostarcza 222 kcal
B:3.6g T:11.5g W:25.5g (podzieliłam całe na 8 kawałków)

Spód:

  • 8 łyżek płatków jaglanych/owsianych błyskawicznych (80g)
  • 2 łyżki masła orzechowego (50g)
  • Opakowanie daktyli (100g) (daktyle zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na ok 30 minut, aż zmięknął).
  • Łyżka miodu

 

Sposób przygotowania spodu:

  1. Daktyle rozgniatamy w palcach i dokładnie odsączamy z wody
  2. Dodajemy do miski razem z resztą składników.
  3. Bierzemy blaszkę tortownicę, wykładamy ją papierem do pieczenia i wyklejamy spód, wstawiamy do lodówki, aby spód stwardniał.


Masa: można zrobić fit, a można polecieć z tematem i zrobić całkiem nie fit, chociaż to, że mascarpone czy śmietana mają dużo kcal, nie znaczy, że są to produkty nie zdrowe. Są po prostu bardzo kaloryczne i mają sporą zawartość tłuszczu. Od czasu do czasu, jednak nie zaszkodzą. A wybierając takie ciastko - wiesz co jesz. Nie są jednak zalecane osobom z podwyższonym poziomem cholesterolu.

Możesz wybrać samą śmietanę 30% (200ml) i ubić ją na sztywno (na koniec dodać cukier z wanilią). Jednak do śmietany możesz na koniec dodać serek mascarpone – od Ciebie zależy, ile. Wtedy krem będzie przepyszny – mascarpone + śmietana to moja ulubiona masa.

Możesz jednak użyć np. 100ml śmietany i łyżkę mascarpone i dać mniej kremu. Wszystko zależy od Ciebie, to w końcu Ty rządzisz w swojej kuchni.


Ja zrobię z samej śmietany 30% (200ml), którą ubiję na sztywno (mikserem lub trzepaczką) ze śmietan-fixem na sztywno, a na koniec dodam cukier z wanilią od Kotanyi (10g) – bez mascaropone. Na tej podstawie też wyliczę kalorie.

Wyciągam tortownicę z lodówki, wykładam masę, kładę borówki (100g) i rozkruszam 2 ciasteczka oreo (22g) (te akurat były białe, były z Anglii). Możesz też pokruszyć czekoladę lub dać po prostu same owoce.

To jedno z tych ciastek, które jest zdrowe, ale kaloryczne, dlatego zdrowych produktów nie jemy bez ograniczeń.

 

 

Ciasto z musem malinowym

06 stycznia 2021

Najnowsze przepisy

Komentarze: